peter   -  
Hlava

O meditácii

Alebo o tichu v hlave

Práčka v hlave. Zažil to už snáď každý. Držka napeckovaná nezastaviteľným prúdom myšlienok tak, že stačí jemný dotyk špendlíkom, aby následná explózia toho balóna zasvinila celú izbu. Tá nechcená párty v hlave sa ale dá utíšiť. Pravidelnou meditáciou.

peter   -  
Telo

O progresívnom odpore

Alebo prečo si treba všetko urobiť ťažšie

To, čo znie ako názov extrémistickej skupiny, je svätý grál permanentného zlepšovania sa. Univerzálny princíp. Ak sa chcem v niečom neustále zlepšovať, musím si posúvať hranicu stále ďalej a ďalej. Musím si to zakaždým urobiť ťažšie. Musím vyrobiť progresívny odpor!

peter   -  

O vykĺbenom členku

Alebo ako na mňa vesmír ukázal prstom a prišiel som o nohu a ako mi ju vrátili späť

Čudesný príbeh o zranení zadnej nohy. O nekompetencii imitovaných profesionálov a potom zas o kompetencii naozajstných profesionálov. O škrabaní sa po hlave a o tom, ako sa nenechať zmršiť atrapou papierovej autority. A o nevyhnutnosti zobrať opraty do vlastných hnátov. A ako sa to celé udialo. A je to fakt dlhý článok.

peter   -  
Kŕmenie

Ako vyrobiť kĺbovú výživu

Alebo jednoduchý recept na skutočný a nesfušovaný liek

Kompletný postup výroby poriadnej a intenzívnej domácej huspeniny + tipy a triky.

peter   -  
Kŕmenie

O huspenine

Alebo prečo si myslím, že funguje najlepšie

Je natrepaná živinami, bielkovinami, minerálmi, aminokyselinami. Obsahuje väčšinu dnešných často omieľaných zázračných látok, čo svietia na liekoch a doplnkoch výživy pre kĺby, kosti, vlasy, pokožku. Želatina. Alebo huspenina. Alebo studenina. Alebo v každom regióne inak. A krátky príbeh s huspeninou v hlavnej roli.