peter   -  
Telo

Ilustračný príklad exemplárnej blbosti

Alebo čo sa stalo potom, ako som sa konečne znova vydriapal na Baranec

Odkedy som si dochrámal členok, pravidelne sa pokúšam vyliezť znova na Baranec. Je to môj referenčný výstup, na ktorom si sledujem progres rekonvalescencie nohy. Tentokrát mi to ale nestačilo, lebo som si myslel, že som už dostatočne zo železa. V rekordnom čase sa ukázalo, že nie som. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

peter   -  

O búrke na Roháčoch

Alebo ako mi vesmír vylosoval nezabudnuteľný zážitok

Búrka z tepla je hravý tvor. Rada vyskakuje spoza chrbta a nepozorovane, keď ide spraviť: BU! Toto je krátka story o tom, ako som nechtiac ocitol na bujarej párty jazdcov apokalypsy, priamo na streche západných tatier. Metalesku-blesku.

peter   -  

O pravidlách búrky

Alebo čo sa udeje, keď ťa zožerie nasratý mrak

Búrka na horách je slovné spojenie typu riť na šerbli. Búrka je na horách rada. Veď, kto by na horách nebol rád? Toto sú moje poznámky všetkého, čo ma napadá o búrke a bleskoch. Ako vzniká búrka, ako funguje blesk, čo spoločne dokážu. A zopár odporúčaní, ako sa chrániť, čo robiť a čo je fakt zlý nápad.

peter   -  
Telo

Výzva: 6-pack mordor

alebo ako som zavrel oči a skočil

Vyrezať na pupku utešených pár tehál patrí v živote bežného smrďeľníka k najväčším výzvam. Vytesávanie 6-packu je strašná morda. Chce to oceľovú disciplínu a beštiálny tréning. Viem to, pretože aktívne športujem už roky a kvádre na bruchu sa zanovito neunúvajú objaviť. Ale ja viem, že ten 6-pack tam je. Úplne ho tam cítim :) Tak som sa vybičoval a idem ho vyrobiť. Lebo som sa rozhodol, že sa to dá.

peter   -  
Telo

O otužovaní

alebo všetko, čo ste chceli vedieť o studenej sprche bez ohľadu na to, či ste sa báli opýtať

Pred tým, než som začal s otužovaním, som si preštudoval o ľadovej vode všetko, čo som našiel. Tu sú moje poznámky. Ako funguje otužovanie? Na čo je dobré? Plus prehľad otázok, odpovedí, odporúčaní, faktov a mýtov. Z môjho pohľadu.