peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní so žabou

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 2. časť - úplne nový typ (ne)pohybu

Ešte nikdy som sa nepokúšal o cviky s balancom len na rukách. A teraz ma od chrbta napadla potreba, konečne s tým začať. Tak sa idem skúsiť naučiť žabu pomocou techniky Grease the Groove. Overenie techniky v praxi.

peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní na hrazde

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 1. časť - zvýšenie počtu opakovaní

Mám achilovu hrazdu. A už dlho jalovo rozdumujem nad tým, ako prelomiť tú súcitu hodnú slabosť, ktorá prichádza s každým dlhším ovísaním na tej beštii. Tak si idem overiť techniku Grease the Groove v praxi.

peter   -  
Telo

Grease the Groove

Alebo ultimátna technika pre rapídne zvýšenie sily

Pre tých, čo chcú supersilu, je tu priamo k odberu jedna skvelá technika. Tá technika stojí na predpoklade, že sila je tiež len schopnosť, ktorú sa treba naučiť.

peter   -  
Hlava

O adaptácii

Alebo Hebbovo pravidlo a trocha neurovedy, len tak, z roztopašnosti

Mocné mechanizmy adaptácie - schopnosti prispôsobiť sa - sme dostali do vienka od samotnej prírody. Máme ich v sebe všetci na tvrdo zadrôtované a fungujú spoľahlivo a neprestajne. Postupná adaptácia je to, čo nám umožňuje neustále sa zlepšovať. V čomkoľvek, do čoho sa pustíme. Tak som si zarozmýšľal, ako to vlastne funguje.

peter   -  
Telo

O regenerácii

Alebo prečo viac tréningu = menej sily

No pain, no gain! Čo bolí, to rastie! Isteže. Ale nerastie to počas cvičenia. Je to jeden z najukrutnejších paradoxov. Takže prečo je potrebné, niekedy až nevyhnutné, oddychovať? Pretože ten hlavný progres sa vlastne nedeje pri tréningu.