darinka   -  
Telo

Pevnosť, štíhlosť a sviežosť

Návod na zdravie, pomalé chudnutie a získanie energie

Tento článok píšem ja vlčica, žena vlka, pre seba a svoju rodinu a blízkych priateľov ako návod, ktorý som poskladala z rokov skúseností svojich i manželových, pokusov a omylov, a nájdenia toho, čo funguje na moje telo dlhodobo a účinne.

peter   -  
Telo

Ako som začal vyrábať kozmetiku

Alebo ako mi povedali, že smrdím

Kde sa vzal, tu sa vzal .. prišiel mi od chrbta .. i riekol .. že smrdím! Groteskný príbeh o koreňoch vzniku môjho nového hobby.

peter   -  
Telo

O progresívnom odpore

Alebo prečo si treba všetko urobiť ťažšie

To, čo znie ako názov extrémistickej skupiny, je svätý grál permanentného zlepšovania sa. Univerzálny princíp. Ak sa chcem v niečom neustále zlepšovať, musím si posúvať hranicu stále ďalej a ďalej. Musím si to zakaždým urobiť ťažšie. Musím vyrobiť progresívny odpor!

peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní so žabou

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 2. časť - úplne nový typ (ne)pohybu

Ešte nikdy som sa nepokúšal o cviky s balancom len na rukách. A teraz ma od chrbta napadla potreba, konečne s tým začať. Tak sa idem skúsiť naučiť žabu pomocou techniky Grease the Groove. Overenie techniky v praxi.

peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní na hrazde

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 1. časť - zvýšenie počtu opakovaní

Mám achilovu hrazdu. A už dlho jalovo rozdumujem nad tým, ako prelomiť tú súcitu hodnú slabosť, ktorá prichádza s každým dlhším ovísaním na tej beštii. Tak si idem overiť techniku Grease the Groove v praxi.