peter   -  
Telo

Grease the Groove

Alebo ultimátna technika pre rapídne zvýšenie sily

Pre tých, čo chcú supersilu, je tu priamo k odberu jedna skvelá technika. Tá technika stojí na predpoklade, že sila je tiež len schopnosť, ktorú sa treba naučiť.

peter   -  
Telo

O regenerácii

Alebo prečo viac tréningu = menej sily

No pain, no gain! Čo bolí, to rastie! Isteže. Ale nerastie to počas cvičenia. Je to jeden z najukrutnejších paradoxov. Takže prečo je potrebné, niekedy až nevyhnutné, oddychovať? Pretože ten hlavný progres sa vlastne nedeje pri tréningu.

peter   -  
Telo

Ilustračný príklad exemplárnej blbosti

Alebo čo sa stalo potom, ako som sa konečne znova vydriapal na Baranec

Odkedy som si dochrámal členok, pravidelne sa pokúšam vyliezť znova na Baranec. Je to môj referenčný výstup, na ktorom si sledujem progres rekonvalescencie nohy. Tentokrát mi to ale nestačilo, lebo som si myslel, že som už dostatočne zo železa. V rekordnom čase sa ukázalo, že nie som. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

peter   -  
Telo

Výzva: 6-pack mordor

alebo ako som zavrel oči a skočil

Vyrezať na pupku utešených pár tehál patrí v živote bežného smrďeľníka k najväčším výzvam. Vytesávanie 6-packu je strašná morda. Chce to oceľovú disciplínu a beštiálny tréning. Viem to, pretože aktívne športujem už roky a kvádre na bruchu sa zanovito neunúvajú objaviť. Ale ja viem, že ten 6-pack tam je. Úplne ho tam cítim :) Tak som sa vybičoval a idem ho vyrobiť. Lebo som sa rozhodol, že sa to dá.

peter   -  
Telo

O otužovaní

alebo všetko, čo ste chceli vedieť o studenej sprche bez ohľadu na to, či ste sa báli opýtať

Pred tým, než som začal s otužovaním, som si preštudoval o ľadovej vode všetko, čo som našiel. Tu sú moje poznámky. Ako funguje otužovanie? Na čo je dobré? Plus prehľad otázok, odpovedí, odporúčaní, faktov a mýtov. Z môjho pohľadu.