darinka   -  
Telo

Pevnosť, štíhlosť a sviežosť

Návod na zdravie, pomalé chudnutie a získanie energie

Tento článok píšem ja vlčica, žena vlka, pre seba a svoju rodinu a blízkych priateľov ako návod, ktorý som poskladala z rokov skúseností svojich i manželových, pokusov a omylov, a nájdenia toho, čo funguje na moje telo dlhodobo a účinne.

peter   -  
Telo

Ako som začal vyrábať kozmetiku

Alebo ako mi povedali, že smrdím

Kde sa vzal, tu sa vzal .. prišiel mi od chrbta .. i riekol .. že smrdím! Groteskný príbeh o koreňoch vzniku môjho nového hobby.

peter   -  

O vykĺbenom členku

Alebo ako na mňa vesmír ukázal prstom a prišiel som o nohu a ako mi ju vrátili späť

Čudesný príbeh o zranení zadnej nohy. O nekompetencii imitovaných profesionálov a potom zas o kompetencii naozajstných profesionálov. O škrabaní sa po hlave a o tom, ako sa nenechať zmršiť atrapou papierovej autority. A o nevyhnutnosti zobrať opraty do vlastných hnátov. A ako sa to celé udialo. A je to fakt dlhý článok.

peter   -  
Telo

Ilustračný príklad exemplárnej blbosti

Alebo čo sa stalo potom, ako som sa konečne znova vydriapal na Baranec

Odkedy som si dochrámal členok, pravidelne sa pokúšam vyliezť znova na Baranec. Je to môj referenčný výstup, na ktorom si sledujem progres rekonvalescencie nohy. Tentokrát mi to ale nestačilo, lebo som si myslel, že som už dostatočne zo železa. V rekordnom čase sa ukázalo, že nie som. Komu niet rady, tomu niet pomoci.

peter   -  

O búrke na Roháčoch

Alebo ako mi vesmír vylosoval nezabudnuteľný zážitok

Búrka z tepla je hravý tvor. Rada vyskakuje spoza chrbta a nepozorovane, keď ide spraviť: BU! Toto je krátka story o tom, ako som nechtiac ocitol na bujarej párty jazdcov apokalypsy, priamo na streche západných tatier. Metalesku-blesku.