peter   -  
Hlava

O vizualizácii

Alebo ako zmotniť myšlienku

Nemôžem dosiahnuť niečo, čo si neviem predstaviť. A opačne, všetko, čo si viem predstaviť, môžem aj dosiahnuť.

peter   -  
Hlava

O afirmáciách

Alebo ako sám seba ukecať

Ak by som dostatočne dlho hučal do palice, že dokáže urobiť salto, tak ona ho nakoniec aj urobí. Možno kvôli tomu, aby som s tým prestal. A možno preto, že tomu naozaj uverí. Presne takto fungujú afirmácie. Chcem sám seba zmeniť? Jasne. Tak to idem do seba nahučať.

peter   -  
Hlava

Ako som pridal na deadlifte 15% za tri týždne

Alebo ako málo stačí, aby všetko bolo úplne inak

Krátky príbeh o tom, ako som zápasil s deadliftom a prehrával. A o tom, ako sa vďaka úplnej maličkosti stal regulérny zázrak. A ešte o tom, ako malá zmena v hlave dokáže obrátiť všetko naruby.

peter   -  
Hlava

O meditácii

Alebo o tichu v hlave

Práčka v hlave. Zažil to už snáď každý. Držka napeckovaná nezastaviteľným prúdom myšlienok tak, že stačí jemný dotyk špendlíkom, aby následná explózia toho balóna zasvinila celú izbu. Tá nechcená párty v hlave sa ale dá utíšiť. Pravidelnou meditáciou.

peter   -  
Hlava

O adaptácii

Alebo Hebbovo pravidlo a trocha neurovedy, len tak, z roztopašnosti

Mocné mechanizmy adaptácie - schopnosti prispôsobiť sa - sme dostali do vienka od samotnej prírody. Máme ich v sebe všetci na tvrdo zadrôtované a fungujú spoľahlivo a neprestajne. Postupná adaptácia je to, čo nám umožňuje neustále sa zlepšovať. V čomkoľvek, do čoho sa pustíme. Tak som si zarozmýšľal, ako to vlastne funguje.