peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní so žabou

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 2. časť - úplne nový typ (ne)pohybu

Balancovať na predných nohách neviem, lebo som sa to nikdy neučil. A to, že to neviem, viem, pretože som sa o to za výdatného sprevádzania rôznych dunivých zvukov môjho tela nie práve ladne pristávajúceho na zem, pokúšal. Tak som si ako prvý stabilizačný cvik, kde treba balancovať len na rukách, vybral žabu. Pozícia žaby je v gymnastike to isté, čo sa v jóge volá vrana (frog/crow stand). Vymyslel som si teda tento gymnasticko/jógový experiment, kde sa zároveň pokúsim overiť funkčnosť techniky Grease the Groove, ktorá by práve na toto mala fungovať dobre.

Na overenie Grease the Groove som si šlahol hneď dva paralelné experimenty, tento tu, na naučenie sa úplne nového nepohybu a druhý - pokúsim sa zlepšiť v počte zhybov a teda zväčiť silu a osekať tak môj hendikep s hrazdou.

Keďze sa idem zároveň pokúsiť overiť, či Grease the Groove funguje, beriem to ako experiment. Na dva mesiace. Som zvedavý, čo sa po tých dvoch mesiacoch stane, nedávam si preto konkrétnu výzvu.

Experiment:

ZAČIATOK

KONIEC

STAV

Beží

Očakávanie (kam sa chcem dostať)

Budem schopný v žabe súvisle balancovať aspoň 30 sekúnd. To by na začiatok z úplnej nuly mohlo byť ukájajúce.

Východiská (kde som)

Viem sa s bordovým ksichtom vytlačiť do stojky na hlave. A viem tak na tripode (dve predné nohy + lebeň) balancovať aj také 2 minúty. Bodka. Absolútna neskúsenosť s cvikmi na balanc len na dvoch hnátoch. Takže, toto bude pre mňa úplne nové. Práve preto som si to vybral ako referenčný experiment pre overenie techniky Grease the Groove.

Keď som sa pokúšal o žabu, po množstve pre oko nevábnych pokusov som štandardne končil v rôznych bizardných polohách, vždy s papuľou pričapenou na dlážke. Náhodne sa mi v žabe podarilo kŕčovito balancovať možno nejakých 5 sekúnd. Potom sa zasa v momente svet obrátil a gong dutým zvukom ohlásil čelo na podlahe. Toť štartovacia pozícia.

Metóda (ako sa tam chcem dostať)

Grease the Groove