peter   -  
Telo

Experiment: 60 dní na hrazde

Alebo základný experiment s Grease the Groove, 1. časť - zvýšenie počtu opakovaní

Hrazda je pre mňa od nepamäti bezcitná beštia. Je na mňa zlá. Zhadzuje ma zo seba pri každom pokuse privinúť sa k nej na chvíľu dlhšiu, ako úplne krátku. Pravidelne sa pri hraní na hrazde zasekávam a neviem si posunúť hranicu. Keďže sú moje problémy s hrazdou už vyslovene chronické, je načase započať liečbu. Idem teda vykonať svoj prvý experiment s technikou Grease the Groove, ktorá by práve pri takýchto syndrómoch mala zabrať.

Na overenie Grease the Groove som si šlahol hneď dva paralelné experimenty, tento tu, na zvýšenie počtu opakovaní (a teda vlastne priame zvýšenie sily) a druhý na naučenie sa úplne nového nepohybu - idem sa skúsiť naučiť žabu, ako svoj úplne prvý cvik, čo potrebuje ukormidlovať balanc len na dvoch rukách.

Keďze sa idem zároveň pokúsiť overiť, či Grease the Groove funguje, beriem to ako experiment. Na dva mesiace. Som zvedavý, čo sa po tých dvoch mesiacoch stane, nedávam si preto konkrétnu výzvu.

Experiment:

ZAČIATOK

KONIEC

STAV

Beží

Očakávanie (kam sa chcem dostať)

Nespochybniteľné zvýšenie počtu opakovaní zhybov na hrazde. Skúsim sa dostať na 10 bezchybných zhybov v jednej sérii, což by znamenalo moje doterajšie maximum. A tiež očakávam prelomenie levelu 3 z tréningu väzňa, kde som momentálne uväznený už niekoľko mesiacov. A to som level 2 lámal skoro rok.

Zhyby nadhmatom mi idú o dosť horšie, ako tie s podhmatom. Tak meraná veličina budú zhyby s nadhmatom, brada nad hrazdou.

Východiská (kde som)

Momentálne na hrazde cvičím v každom tréningu dva cviky. Hlavný cvik je level 3 z tréningu väzňa, to znamená zhyby s podporou nôh. Hranica pre prekonanie levelu 3 je 3x20 opakovaní. Zatiaľ som sa dostal na cca. 3x17 opakovaní, a ako to so mnou bežne na hrazde býva, tam som sa zaťal (cca. 3x15-18 +/-). Progres bol pomerne plynulý, ale tesne pod hranicou prekonania levelu sa zaťal. Som zaseknutý už niekoľko mesiacov. Ako druhý cvik si vždy mrsknem 3x15 opakovaní levelu 2, což je tzv. austrálsky push-up (horizontálne príťahy).

Pre klasické zhyby dokážem odcvičiť zhruba 3x5-6 ako tak čistých zhybov, potom mi trucovito začne zdochýnať aj úchop, aj biceps.

A tie počty opakovaní lietajú hore/dole (teda, skoro výlučne dole) v závislosti od bohviečohokoľvek, vrátane počasia v Jemene a priemernej teploty polievky vo výkrmni vedľa kanclu. Zasraná bieda je to!

Metóda (ako sa tam chcem dostať)

Grease the Groove